602 602 299, 724 259 620

info@roubenyobklad.cz

Zrubový obklad

Dokončení povrchu

Způsoby a technologie, které používáme k úpravě povrchu roubeného obkladu připraví dřevo pro konečný nátěr. Jejich výběrem určíte vzhled plochy obkladu pro Vaši stavbu ať už má mít moderní charakter anebo chcete aby vypadala, že již slouží stovky let.

Hoblovaný povrch

Je základní dokončení povrchu, který se dále upravuje níže popsanými způsoby. Výsledný efekt působí moc uhlazeně, i proto se moc nepoužívá. V této variantě jsou vyspraveny hrubé vady. Nevýhodou je nízká nasákavost nátěru. Povrch je hladký a barva na něm tolik nedrží, což je taky důvod světlejších odstínů po zaschnutí nátěru při srovnání se vzorkovníkem.

Kartáčovaný povrch

Kartáčování, nebo taky drásání obkladů, je speciální technologie, kterou zajistíme vzhled povrchů dřeva, který vzniká u běžně namáhaných části stavby až po létech užívání. Je to trend který nejen dodává charakteristickou, přirozenou hrubost a plasticitu fasádním prvkům, zvýrazňuje strukturu dřeva, ale také se v takto opracované ploše ztrácejí drobné vady jako vrypy a oděrky vzniklé manipulací nebo užíváním.

Broušený povrch

Je velmi málo používaný pro svůj vyumělkovaný vzhled a náchylnost k poškození. Materiál navíc musí projít nadstandardní přípravou povrchu.

Tesaný a kartáčovaný povrch

Nejdokonalejší napodobení starého dřeva, plocha dostane ručním tesáním plastický vzhled, který navíc vyzdvihne kartáčovaná struktura dřeva. Při tomto způsobu se snažíme o opravdu věrné napodobení, tudíž jsou rozdíly I v tloušťce materiálu (zpravidla je větší). Dokončení kartáčováním a tesáním se týká jen ploch obkladových fošen.